Babyrenka s.r.o. BABYRENKA s.r.o. tradiční dovozce kočárků TEUTONIA pro ČR
Spolehlivá firma
Kočárky Teutonia
Kočárky Teutonia | Produkty | Rady a tipy | Aktuality | Ke stažení | O společnosti | Servis | Kontakty | Napište nám
 

Běžná údržba kočárku Teutonia

Zpět

Blahopřejeme Vám k nákupu Vašeho kočárku Teutonia.
 
Firma Teutonia staví svoji filozofii na výrobě komfortních, kvalitních a bezpečných kočárků, které by při normální údržbě měly bez problémů převézt do života tři děti po sobě. Tato představa vůbec není nereálná, vyžaduje to však od uživatelů kočárku dodržování standardních pravidel údržby kočárku.
Výrobce stanovil termín pravidelné údržby kočárku na interval minimálně jednou za čtyři týdny provozu kočárku, kdy by měl jeho uživatel kočárek očistit a ošetřit. Pokud se kočárek pohybuje často v prašném prostředí a v zimě pak na nasolených cestách, měl by jeho uživatel termíny pro údržbu kočárku optimálně zkrátit. Je také nutné počítat s tím, že nasolený kočárek odstavený ve vlhkém prostředí podléhá korozi mnohem rychleji.
Přinášíme zde pro Vás několik praktických rad, jak při údržbě kočárku postupovat.

Výrobce dodává kočárek jeho uživatelům prakticky nenamazaný, použité prostředky mají spíše konzervační charakter, sestava kočárku je totiž expedována kompletně v jednom balení včetně textilních částí a doplňků, takže v případě obvyklého promazání olejem by mohlo dojít při přepravě kočárku k jejich poškození. Proto je třeba již před používáním pohyblivé části kočárku promazat.
 
Tento mazací plán by Vám měl poradit, jak a kde podvozek kočárku správně namazat :

  1. Kola : všechna kola jsou opatřena kuličkovými ložisky, zadní kola mají jedno ložisko u brzdového adaptéru a druhé pod pojistkou na středu kola, přední kola mají ložiska po obou stranách, mažeme po očištění olejem, očistíme osy kol a vstříkneme olej do uchycení předních kol. Nezapomínáme, že i čep vidlice předního kola je osa kola. 
       
  2. Parkovací brzda : plastové kryty brzdových tyček a převodník brzdy mažeme olejem, olej můžeme vstříknout i do vodících trubek brzdových tyček. U varianty podvozků s ruční brzdou ošetříme olejem i tyčky u vstupů do plastových krytů brzdových čelistí. Na pravidelné promazání převodníku brzdy jsou obzvlášť citlivé varianty podvozků, kde se převodník prakticky dotýká krytu pružící jednotky.

  3. Ruční brzda : ošetříme olejem i seřizovací šroubení na konci bowdenu a šrouby s matkou uchycení plastových krytů brzdových čelistí.

  4. Zdroje vrzání : nečistoty jako prach, písek nebo zaschlá posypová sůl, usazené na třecích plochách pohyblivých částí, jsou obvykle zdrojem vrzání konstrukce kočárku. Většinou stačí aplikovat na tato místa olej, nečistoty se vyplaví a namazané třecí plochy přestanou vrzat. Jedná se většinou o místa, kde se kontrukce při skládání kočárku otáčí v kloubech nebo čepech a pohyblivé části odpružení předních kol. Vrzat mohou při zatížení i nečistoty usazené mezi diskem a pláštěm kola.

Výhodou obvykle používaného oleje WD40 je jeho viskozita, velmi snadno vzlíná i na jinak nepřístupná místa. Drobnou nevýhodou je pak to, že oproti třeba silikonovému oleji rychleji vysychá a proto je třeba podle momentálních povětrnostních podmínek přizpůsobit interval mazání podvozku kočárku nebo oba oleje kombinovat.
Výrobce nedoporučuje používat pro mazání oleje husté nebo vazelínu, ošetřené místo sice déle vydrží namazané, ale usazované nečistoty se nevyplavují a vytvářejí společně s mazacím tukem hustou brusnou pastu. Ta pak výrazně urychluje opotřebení pohyblivých částí kočárku, v případě usazení na brzdových tyčkách pak zpomalujejejich chod nebo dokáže zcela zabránit jejich návratu do výchozí polohy.
Věříme, že tato pomůcka přispěje ke spokojenému a spolehlivému používání Vašeho kočárku, v případě nejasností se obraťte na svého prodejce nebo přímo na servisní linku Teutonia, uvedenou v záručním listu Vašeho kočárku nebo na webových stránkách www.kocarky-teutonia.cz