Babyrenka s.r.o. BABYRENKA s.r.o. tradiční dovozce kočárků TEUTONIA pro ČR
Spolehlivá firma
Kočárky Teutonia
Kočárky Teutonia | Produkty | Rady a tipy | Aktuality | Ke stažení | O společnosti | Servis | Kontakty | Napište nám
 

O společnosti Babyrenka

Zpět

 

O společnosti Babyrenka

 

Když jsme na přelomu let 1998 / 1999 otevírali na Komenského ulici v Jablonci nad Nisou malou podnikovou prodejnu Renka, nabízeli jsme na ploše dvanácti metrů čtverečních výrobky naší textilní výroby a představovali zákazníkům jako novinku náš dětský program v bytovém textilu a české látkové plenky.

Zákazníkům se poprvé dostává do ruky naše rychlozavinovačka, na níž jsme v té době měli jako první v České republice chráněný vzor.

 

Po několika měsících přijímáme nabídku na otevření větší prodejny v obchodním domě Spekta a zároveň nabídku na prodej kojeneckého sortimentu zboží od mezinárodní společnosti Baby Nova. Společně s tímto zbožím se na pulty naší prodejny dostávají i další značky kojeneckého zboží a ve druhé polovině roku 1999 se tak její původní zaměření mění na plnohodnotný prodej kojeneckého zboží, včetně autosedaček, dětského nábytku a dětských kočárků.

 

S příchodem nového Millenia již zabírá prodejna kojeneckého zboží Renka téměř celé první poschodí obchodního domu Spekta a stává se jedním z největších prodejců kojeneckého zboží na severu Čech. Naši nabídku zboží a poskytované nadstandardní služby využívají nejen jablonečtí zákazníci, ale také zákazníci ze širokého okolí a Prahy.

Mezi nabízenými značkami kočárků se také poprvé objevují kočárky od firmy Teutonia.

 

Jako největší překážka v dalším poskytování služeb zákazníkům naší prodejny se jeví nemožnost parkování v blízkosti prodejny na pěší zóně, což je dnes v podstatě celé centrum Jablonce nad Nisou, město a její ozbrojená složka spíš preferuje rozvoj heren a podobného podnikání ve středu města a prodejnu kojeneckého zboží, její zákazníky a dodavatele neustále vystavuje postihům. Proto přijímáme nabídku z Liberce a přenášíme ji do mnohem lépe přístupnějších prostor v přímém sousedství centra Liberce

 

V roce 2005 rozšiřujeme prodej kojeneckého zboží na bezmála osm set metrů čtverečních a v názvu prodejny se objevuje jmého Babyrenka. Zároveň se také stáváme jedním z největších prodejců kočárků Teutonia v České republice. Závěrem roku také dostáváme první nabídku na převzetí zastoupení Teutonie pro Českou republiku a na naší prodejně se poprvé v Čechách objevuje ucelená nabídka její kolekce.

 

Díky představení této kolekce se kočárky Teutonia, do té doby známé spíš malému okruhu zájemců, dostávají více do povědomí širší veřejnosti. Koncem roku 2006 pak přebíráme společně se společností Dimaxi i zastoupení kočárků Teutonia pro Českou republiku. Na trhu se tak objevuje společnost Babbonino s.r.o., jako distributor a zároveň poskytovatel značkového servisu Teutonia v České republice.

 

V roce 2007 jako Babbonino poprvé vystavujeme novou kolekci kočárků a doplňků firmy Teutonia na jarním brněnském veletrhu a zároveň budujeme a rozšiřujeme prodejní síť Teutonie v České republice. Našim smluvním prodejcům nabízíme zaškolení obsluhujícího perzonálu přímo na jejich prodejnách a v rámci představení a přiblížení kočárků Teutonia zajíždíme s představením kolekce i do jednotlivých míst po celé ČR.

 

V roce 2008 startujeme sloučení naší maloobchodní prodejny kojeneckého zboží Babyrenka s velkoobchodem a naše společnost, postavená na novém půdorysu pod značkou Babyrenka s.r.o., se stává jedním z předních evropských prodejců výrobků značky Teutonia. Kočárky Teutonia se díky své zaručené kvalitě a také díky naší neúnavné práci a pomoci našim prodejcům dostávají i v České republice na přední příčky v prodejích a zájem veřejnosti o produkty společnosti Teutonia neustále roste.

 

I přes přicházející celosvětovou hospodářskou krizi zájem o výrobky firmy Teutonia v České republice neopadá, naopak stále více zákazníků oceňuje jejich mimořádnou kvalitu a výborné služby, poskytované naší společností. Nadále rozšiřujeme služby našeho Teutonia autorizovaného servisu, servisní zázemí nabízíme i mimo naší distribuční síť.

V době, kdy naše sesterská společnost Renka Styl upouští od textilní výroby a vydává se jiným podnikatelským směrem, přebíráme produkci dětského bytového textilu a zároveň připravujeme novou kolekci výrobků.

 

V uplynulém roce naše společnost dále posílila svoji pozici na trhu s dětským zbožím, ještě více zvýšila vynikající pověst produktů Teutonia u zákazníků a pomohla se zvýšením úrovně prodeje a poskytování kvalifikovaných informací o nepřeberném množství variant, které Teutonia svým zákazníkům nabízí. V certifikačním řízení jsme spolehlivě obhájili naše značkové servisní zázemí a i od nejvyšších představitelů majitele Teutonie, společnosti Newell Rubbermaid, se nám dostalo oceněnění za výbornou kvalitu námi poskytovaných servisních služeb zákazníkům.

Kromě toho jsme také v naší textilní výrobě nabídli zákazníkům nové, patentované výrobky a představili je široké veřejnosti na několika veletrzích v Brně a v Praze. Díky tradiční kvalitě, dlouhodobě poskytované pod značkou Renka a promyšlené inovaci našich výrobků, je o výrobky pod značkou Babyrenka opět velký zájem. Neustálý důraz, kladený na špičkovou kvalitu námi používaných zahraničních materiálů a také na technické provedení výrobků poptávka po našem textilní zboží stále roste.


Bohužel fa Teutonia v roce 2017 ukončila činnost, nadále však provádíme servis kočárků, který je závislí na dostupnosti některých náhradních dílů a proto je nezbytná konzultace s p. Pichlem na tel. +420 777 100 946

Naše výrobky jsou chráněny ochranou známkou Babyrenka.


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.